Co lepsze – chleb czy bułka?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Gdy chcemy mieć gwarancję dobrze rozpoczętego poranka, powinniśmy zadbać o to, by było ono pyszne, sycące i pożywne. Co zatem zjeść, aby mieć pewność, że jest ono pełnowartościowe? Większość z nas przygotowuje sobie wyborne i zdrowe kanapki. Najczęściej smarujemy swoje pieczywo masłem, kładziemy plasterek szynki, jajka, sera żółtego lub białego. Warto również pokusić się o jakieś warzywo, które sprawi, że kanapka będzie nie tylko kolorowa, ale również zdrowa. Wyobraźmy sobie taki zestaw: pieczywo, jajko, sałata, pomidor, ogórek, szczypiorek.

Czy nie brzmi smakowicie? Jakie pieczywo kupić na śniadanie? Chyba nikt z nas nie może zaprzeczyć, że z chęcią zjadłby tak przygotowane śniadanie. Jak wiadomo, jeśli przyrządza nam to ktoś inny, to taki posiłek smakuje jeszcze lepiej. Wiadomo, że pieczywo to nieodłączny element codziennego menu wielu osób. Obecnie w sklepach czy piekarniach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju wyrobów piekarskich. Zatem jakie pieczywo wybrać? Co będzie lepsze, chleb czy bułka? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co wolimy jeść. Jedni z nas cenią sobie bardziej chleb inni zaś bułkę.

Co decyduje o naszym wyborze? Prawda jest taka, że o naszym wyborze w dużej mierze powinna decydować mąka, z której zostało przygotowane pieczywo. Jeśli w szczególny sposób dbamy o naszą linię i stosujemy się do diety, to powinniśmy wybrać chleb, ponieważ jest on prawdopodobnie mniej kaloryczny. Dla dzieci oraz osób nieco starszych polecane są bułki, ponieważ według niektórych nie są one tak twarde jak chleb. Byłoby najlepiej, gdyby pieczywo, które kupujemy sporządzone było z mąki razowej. Jest ona znacznie zdrowsza niż powszechnie stosowana mąka pszenna. Dodatkowym atutem bułek czy chleba razowego jest fakt, iż są one bardziej sycące, a co za tym idzie zjemy mniej pieczywa.